Co to jest CRM Bitrix24? Kompletny tutorial dla początkujących

CRM Bitrix24 to wygodne rozwiązanie dla działalności komercyjnej. System pozwala na optymalizację procesów biznesowych w firmie oraz automatyzację sprzedaży. Główną zaletą B24 jest bogaty zestaw narzędzi z darmową taryfą. Zapewnia to szybki start firmy i jej wejście na rynek bez dodatkowych kosztów. Ten kompletny tutorial opisuje szczegółowo Bitrix24 i jak w nim pracować krok po kroku. Ruszamy!

Kompletny tutorial Bitrix24: przegląd interfejsu

Wewnętrzny interfejs Bitrix24 jest wypełniony wieloma narzędziami do kontrolowania wszystkich wewnętrznych procesów firmy. Podstawą B24 jest lewa kolumna menu, która definiuje kategorie programu i jest w pełni interaktywna, pozwala na ukrywanie lub przenoszenie narzędzi roboczych w dowolnej kolejności.

Bitrix 24 tutorial

Lista podstawowych narzędzi systemu CRM Bitrix24 obejmuje następujące kategorie:

 • Aktualności – sekcja wiadomości, w której wyświetlane są wszystkie aktualne zadania Twojej firmy. Zadania są wyznaczane i omawiane w czasie rzeczywistym.
 • Zadania i Projekty – sekcja wyświetlająca listę, terminy i plan zadań. Interfejs portalu pozwala na szybkie tworzenie i edycję zadań, a także komunikację z pracownikami odpowiedzialnymi za projekt.
 • Czat i Rozmowy – sekcja przeznaczona do komunikacji. Narzędzia portalu wspierają możliwość prowadzenia rozmów wewnętrznych wśród Twoich pracowników, a także łączenia kontrahentów w zunifikowanym czacie.
 • Grupy – pomaga grupować wszystkie informacje o projektach w jednym miejscu. W grupie projektów można umieścić wszystkie dokumenty firmy, ważne pliki, listę zadań, wiadomości pracowników. Grupy można tworzyć zarówno otwarte, jak i zamknięte.
 • Bitrix24.Drive – globalne repozytorium danych, w którym przechowywane są wszystkie informacje, pliki i dokumenty firmowe wstępnie załadowane w Bitrix24. Dostęp do dysku mają wszyscy podłączeni pracownicy systemu.
 • Kalendarz – wygodne narzędzie do planowania i koordynowania spotkań, rozmów czy zadań. Obsługuje opcje przypomnień i synchronizacji z kalendarzem Google itp.
 • Czas i Raporty – sekcja, która pokazuje czas pracy lub harmonogram nieobecności wszystkich pracowników w firmie. Ponadto, narzędzie to pozwala na ustawianie spotkań i harmonogramów oraz przeglądanie raportów z pracy.
 • Poczta – część portalu przeznaczona do komunikacji zewnętrznej z klientami. Interfejs poczty B24 pozwala na pracę z kilkoma skrzynkami pocztowymi jednocześnie, uruchamianie wysyłek marketingowych CRM i obsługę wszystkich otrzymanych e-maili.
 • CRM – lista narzędzi, które umożliwiają przetwarzanie zadań i transakcji firmowych. Wyróżniającą zaletą Bitrix24 jest to, że małe przedsiębiorstwa zatrudniające do 12 pracowników mogą korzystać z narzędzi CRM bezpłatnie.
 • Pracownicy – sekcja zawierająca wszystkie dane dotyczące Twoich pracowników. Interfejs pozwala na przeglądanie struktury firmy, a także wyszukiwanie informacji o każdym ze specjalistów.
 • Strony – sekcja zawiera listę wszystkich podłączonych stron internetowych firmy. Zapewnia możliwość edycji i konfiguracji witryn i serwisów komercyjnych.
 • Centrum kontaktowe – sekcja łączy wszystkie metody komunikacji z klientami w CRM Bitrix24. Synchronizuje dane klientów ze wszystkimi sieciami społecznościowymi, komunikatorami, czatami online i formularzami przechwytującymi ze stron internetowych.
 • Marketing CRM – narzędzie do zarządzania bazą klientów. Umożliwia ustawienie profilowych mailingów za pośrednictwem poczty elektronicznej i mediów społecznościowych, a także pracę z odbiorcami na kontach reklamowych.
 • Analityka CRM – służy do analizy działań marketingowych Twojej firmy. CRM-analytics pozwala śledzić pracę menedżerów, monitorować lejek sprzedażowy i przewidywać przychody.
 • Sales Intelligence – dział B24, który łączy wszystkie kanały reklamowe i pokazuje ich skuteczność w sprzedaży. Narzędzie do globalnej analityki.
 • Telefonia – moduł pracy z wszystkimi połączeniami telefonicznymi. Umożliwia podłączenie telefonów, przeglądanie szczegółów połączeń i kontrolę salda.
 • Aplikacje – sekcja z dodatkowymi aplikacjami od deweloperów do rozszerzenia opcji Bitrix24. Istnieją zarówno darmowe, jak i płatne rozwiązania.
 • Centrum sprzedaży – moduł do podłączenia rozwiązań płatniczych i systemu analizy wszystkich transakcji finansowych firmy. Umożliwia objęcie i analizę wszystkich etapów sprzedaży.
 • Robotyczna automatyzacja procesów (RPA) – narzędzie służące do automatyzacji procesów biznesowych przedsiębiorstwa.
 • Subskrypcja – zawiera wszystkie informacje o aktualnym planie taryfowym lub rozszerzenie Bitrix24 o płatną subskrypcję.

To ciekawe! W dolnej części menu programu można uzyskać dostęp do ustawień interfejsu B24. Dodatkowo, obok znajduje się przycisk Zaproś pracowników w Aktualnościach, który pozwala na szybkie dodanie kolegów. Ta funkcja jest możliwa za pomocą wiadomości mobilnej, e-maila lub linku.

Rozpoczęcie pracy z Bitrix24

Z tej sekcji kompletnego tutorialu dowiesz się jak szybko i skutecznie uruchomić CRM Bitrix24 w Twojej firmie. W systemie można się łatwo zarejestrować, szybko dodać pracowników i zacząć przyjmować zamówienia.

Uruchomienie B24 składa się z następujących etapów:

 • rejestracja;
 • tworzenie domeny;
 • personalizacja;
 • wypełnienie profilu oraz struktury firmy;
 • zaproszenia pracowników do grona użytkowników.

Szczegółowe informacje na temat każdego etapu kompletny tutorial zawarte poniżej. Po dopełnieniu wszystkich procedur możesz w pełni korzystać z Twojego Bitrix24, który pomoże Ci oszczędzić czas pracowników, optymalizować koszty oraz koordynować wszystkie procesy wewnątrz firmy. Intuicyjny interfejs zrobi zarządzanie zespołem najwygodniejszym.

Zarejestruj swój Bitrix24

Aby rozpocząć pracę w swoim Bitrix24 musisz go zarejestrować. Można to zrobić całkowicie bezpłatnie i w ciągu zaledwie kilku minut na stronie rejestracyjnej.

Podaj nazwę i adres domeny firmy

adres domeny firmy CRM

Pamiętaj, ze musisz dołączyć nazwę swojej firmy, aby uczynić Bitrix24 bardziej spersonalizowanym. Można również zmienić domenę. Dzięki temu, jeśli masz kilka portali B24, na pewno otworzysz ten właściwy.

Podczas rejestracji nazwa domeny jest losowo przypisywana. Nazwę portalu można zmienić raz za darmo na wszystkich taryfach. Wielokrotna zmiana nazwy domeny dostępna jest tylko w taryfie Professional.

Dowiedz się więcej na stronie planów taryfowych.

Utwórz unikalny Bitrix24

Możesz ustawić główne narzędzie Bitrix24 dla wszystkich pracowników jednocześnie, zmienić motyw korporacyjny, dodać logo swojej firmy oraz skonfigurować główne menu.

skonfiguruj konto Bitrix24

Zaproś użytkowników

Zaproś współpracowników lub partnerów biznesowych do swojego konta.

Aby dodać nowych użytkowników do swojego Bitrix24, kliknij Zaproś pracowników w Aktualnościach. Możesz także zaprosić nowych użytkowników z widżetu w prawym górnym rogu.

Wypełnij swój profil

Prześlij swoje zdjęcie i dodaj dane kontaktowe. Zapoznaj się z współpracownikami w ich profilach.

Każdy użytkownik Bitrix24 ma stronę profilową z danymi osobowymi. Aby przejść do swojego profilu, otwórz widżet pracownika w górnym menu i wybierz sekcję Profil.

Skonfiguruj strukturę Twojej firmy

Skonfiguruj hierarchię działów za pomocą Struktury firmy. Tylko administrator Bitrix24 może to zrobić.

skonfiguruj strukturę firmy Bitrix24

Utwórz wiadomość powitalną w Aktualnościach dla swoich współpracowników. Możesz także komunikować się z nimi na Czacie ogólnym.

Skonfiguruj konto

Możesz zmienić podstawowe ustawienia konta w sekcji Ustawienia w menu po lewej stronie.

Rozpocznij pracę

Po tym jak niezbędne narzędzia zostały skonfigurowane, możesz sprawdzić jak automatyzowane procesy ułatwią pracę Twojej firmy. Zostało tylko kilka kroków do skutecznego zarządzania przedsiębiorstwem oraz oszczędzania czasu:

 • Skieruj zadania do swoich pracowników.
 • Utwórz grupy robocze i projekty.
 • Skonfiguruj CRM.
 • Stwórz i opublikuj własną Witrynę.

Jeśli chcesz skutecznie prowadzić Twoją działalność, możesz skorzystać z rozwiązań, które zwiększą efektywność firmy już dziś, bez konieczności nakładów finansowych na zatrudnianie nowych pracowników.

Darmowy 15-dniowy okres próbny

Jeśli chcesz wypróbować wszystkie narzędzia Bitrix24, możesz aktywować darmowy 15-dniowy okres próbny. Ta opcja zapewnia dostęp do zaawansowanych narzędzi planu Professional.

Dzięki kompletnemu tutorialu z wdrożenia systemu CRM Bitrix24 możesz lepiej go poznać i zacząć z niego korzystać. W rezultacie Twoja firma może zdynamizować pracę i zwiększyć produktywność pracowników. Każdy mechanizm B24 został zaprojektowany tak, aby pasował do Twoich potrzeb. Zainwestuj w rozwój swojego biznesu!

Podziel się
Bitrix24 BPM CONSULTING