Case Study: Optymalizacja procesów pracy w firmie prawniczej Legal House

Klient

Klient

Klientem jest firma świadcząca usługi prawne i księgowe, w tym rejestrację osób prawnych i przedsiębiorców indywidualnych.

https://legalhousegroup.com/

W celu zwiększenia efektywności pracy i systematyzacji wewnętrznych procesów firma zdecydowała się na wdrożenie systemu Bitrix24.

Cele projektu

Głównym celem projektu było usystematyzowanie pracy działów i optymalizacja procesów pracy pracowników za pomocą Bitrix24. Kluczowym zadaniem było stworzenie systemu, który kierowałby pracownikami przez etapy wykonywania pracy, automatycznie sugerując kolejne kroki.

 

Realizacja projektu

Indywidualizacja procesów

Biorąc pod uwagę, że każda usługa firmy ma unikalny proces, zdecydowano się na skonfigurowanie w Bitrix24 oddzielnego procesu dla każdej usługi. W zależności od wybranej usługi w karcie transakcji automatycznie tworzony był odpowiedni zestaw zadań dla pracownika.

Cechy szczególne realizacji

  • Zastąpienie standardowych zadań procesami inteligentnymi: Tradycyjna funkcjonalność zadań nie spełniała wymagań firmy ze względu na brak informacji do kontroli przy zakończeniu zadań. Zaproponowano użycie procesów inteligentnych, powiązanych z transakcjami, z obowiązkowymi polami do wypełnienia przy ich zakończeniu. Wprowadzono logikę sekwencyjnego wykonywania zadań, uniemożliwiając zamknięcie bieżącego zadania bez zakończenia poprzedniego. Automatyczna korekta terminów kolejnych zadań zapewniała ścisłe przestrzeganie ustalonej kolejności wykonywania prac.
  • Automatyczne tworzenie transakcji: Dla usług księgowych i prawnych wprowadzono proces automatycznego tworzenia nowych transakcji co miesiąc po zamknięciu poprzedniego okresu. Zapewniało to ciągłość pracy i kontrolę terminów dostarczania i przetwarzania dokumentów zarówno ze strony klientów, jak i pracowników.
  • Kontrola terminów zadań: W systemie skonfigurowano oddzielny etap do kontroli terminów wykonania zadań, pozwalając wszystkim uczestnikom procesu na widzenie, które zadania są opóźnione i wymagają natychmiastowej uwagi.

Wyniki

Wdrożenie Bitrix24 pozwoliło firmie znacznie poprawić organizację pracy, usystematyzować procesy i zwiększyć ich przejrzystość. Dzięki indywidualnej konfiguracji procesów pracy dla każdej usługi oraz wprowadzeniu procesów inteligentnych dla bardziej rygorystycznej kontroli wykonania zadań, firma osiągnęła nowy poziom efektywności pracy. Automatyzacja tworzenia transakcji i kontrola terminów wykonania zadań umożliwiły zapewnienie nieprzerwanego kontaktu z klientami i terminowe świadczenie usług.

Projekt ten demonstruje, jak dzięki właściwej konfiguracji i adaptacji systemu zarządzania można zoptymalizować procesy pracy w firmie świadczącej usługi prawne i księgowe, zapewniając przy tym wysoki poziom satysfakcji klientów i efektywność pracy pracowników.

To zbyt wiele kosztuje, nie stać mnie

Pomyśl, czy stać Cię na:

  • siedzenie w papierach i wbijanie danych do Excela?
  • manualną analizę, która może być zautomatyzowana?
  • opłacenie czasu swoich pracowników, które kosztem robienia rzeczy rutynowych tracą nowych klientów?

A czy pamiętasz takie przysłowie - oszczędny płaci dwa razy? 

Przecież każdy koszt w biznesie jest inwestycją, w tym przypadku wystarczy już kilka miesięcy, żebyś zobaczył jak ona się zwraca i zaczyna przynosić za każdym razem więcej pieniędzy!

Jednak tutaj nie chodzi tylko o pieniądze, ale również o czas - to także inwestycja w niego, ponieważ praca z Bitrix24 przyspiesza tempo działania wielokrotnie!

1
Ale to całe wdrożenie to taki długi proces…

Na pewno nie zajmie to dłużej, niż kontynuowanie pracy w dotychczasowy mało efektywny sposób.

No przecież nie byłoby Cię tutaj, jak wszystko działałoby tak, jak należy.

Czas wdrożenia zależy od wielkości Twojej firmy i potrzeb.

Działamy jak najszybciej, ale w żadnym razie nie kosztem jakości. 

W naszym zespole pracują eksperci w swojej dziedzinie, którzy wykonują wszystkie prace w ustalonych wcześniej terminach. 

Przed rozpoczęciem pracy z nami będziesz mieć jasne wyobrażenie o czasie, jaki należy przewidzieć

2
Wdrożenie CRMu jest skomplikowane nawet dla mnie, a co na to moje pracownicy??

Jesteśmy właśnie po to, aby pomóc Ci łatwo i bez stresu wdrożyć Bitrix24!

Nasza firma jest  jedynym akredytowanym centrum szkoleniowym na terenie Polski, więc po szkoleniu każdy uczestnik otrzymuje też imienny certyfikat znajomości systemu.

Przeprowadzamy szkolenia online/offline - w zależności od okoliczności i potrzeb każdego klienta.

Do tego wspieramy naszych klientów podczas wdrażania i nawet chwilę po :) 

3
No to pomyślę, potrzebuję więcej czasu

A skąd go weźmiesz więcej?

Ucieka ci każda sekunda, minuta i godzina, którą spędzasz, robiąc coś, co inni już dawno delegowali systemowi!

A gdybyś tak zamiast tego mógł spędzić czas z rodziną, albo na wypoczynku, albo na generowaniu nowych pomysłów dla swojego biznesu?

4

Chcesz podziękować Sobie już za kilka miesięcy?

CHCĘ!
Opinie
Nasze certyfikaty
Bitrix24 BPM CONSULTING